מעקה

בדרך כלל בבניינים גבוהים מאוד וגבוהים פחות, נוהגים להתקין מעקה, מחוץ לחלונות. כדי למנוע נפילות, למנוע סכנות, וכל מיני פגיעות. מאוד מסוכן כשיש חלונות בבית בקומה גבוהה ללא מעקה או סורגים. בדרך כלל בכניסות לבית או לבתים פרטיים נוטים להתקין מעקה גם כן, סוג של תמיכה להליכה. מעקה בו יכולים להיתמך אנשים מבוגרים וגם בשביל היופי של הבית או הבניין. מעקה עוזר בהמון מצבים מבחינה בטחונית ויכול גם לייפות כניסות ועוד במקרים מסוימים. מעקה גם יכול להיכנס מלווה למדרגות בבניין, בבית פרטי בו קיימות מדרגות, בכניסה לבית בה יש מדרגות, כביטוי לבטחון.

מעקה יכול להיות בגודל שונה ובצורות שונות, תלוי היכן הוא ממוקם, ישנם מקומות בהם חייב להיות מותקן מעקה על פי החוק ובגלל בטיחות הסביבה. בבתים הנמצאים בקומה גבוהה, ובבית מתגוררים ילדים קטנים, מחובתם של ההורים ומאחריותם להתקין מעקה בחלונות הבית, בכדי למנוע תאונות וסכנות הצפויות ממחסור של מעקה. בבית בו קיימות מדרגות וגם בו מתגוררים ילדים או אנשים מבוגרים וחולים רצוי שיותקן מעקה בצמוד למדרגות. בית ללא מעקה או מעקות באזורים מסוימים, הוא בטוח אינו בטיחותי, מעקה איכותי וטוב גם יכול להגן מפני גנבים ולכן המנעות מהתקנת מעקה יכולה לקרוא לגנבים בקלות יתרה, מצב שאף אחד לא רוצה להגיע אליו.

מעקה הוא סך הכל בטיחותי, הוא משרה אווירת ביטחון באזורים שהוא מותקן, הוא נותן תמיכה, וסך הכל ישנם מעקות מאוד יפים שיכולים להוסיף רבות בבית, לא משנה אם פרטי או בבניין. ישנם מעקות מברזל, מעץ וכו', חומרים שונים, צבעים שונים, איכויות שונות. אנו יכולים להתאים מעקות בבית לפי האזור, אם מדרגות, כניסה לבית, או חלונות, לפי מצבנו הכלכלי והמחירים ולפי האיכות והעיצוב שרצוי כי יהיו מתאימים לעיצוב ואווירת הבית. חשוב שמעקות יעוצבו בצורה בטיחותית אף הם, בצורה מעוגלת ולא חדה שיכולה לפצוע ילדים קטנים, שיהיו חזקות בעיצוב ושהמרווחים במעקה יהיו צרים כדי למנוע זריקת חפצים, כניסת גודל אדם בהם לא משנה גודלו וגילו. ככל שמעקה ארוך יותר, הוא יהיה יקר יותר.

דילוג לתוכן