בבתים רבים ניתן למצוא עליות גג שמגדילות משמעותית את השטח הפנוי של מבנה המגורים ומספקות יתרונות רבים לבעלי הבית. אך משום שמדובר בחדר מעט שונה משאר חדרי הבית (בכל זאת הוא ממוקם על הגג), קיימת חשיבות רבה לשמירה על בידוד החדר כך שהוא לא יהיה חם מדי בקיץ וקר מידי בחורף, וזה עוד לפני שהזכרנו את עניין תחלופת האוויר וחדירת קרני השמש בהתאם לצורך.

 

על מנת להשיג עמידה בכל הקריטריונים הללו, רצוי להתקין חלון בעליית הגג שלכם. כיצד בוחרים חלון לעליית גג? ואיזה סוגי חלונות תוכלו למצוא? הישארו עימנו.

 

חלון סקיילייט

סוג זה של חלון מותקן על גבי התקרה ומטרתו העיקרית היא להכניס אור לחדר. זה נכון שרוב עליות הגג מתאפיינות בתקרה נמוכה ולכן על פניו נדמה כי חלון זה מיותר בהם. אלא שכאשר אין די חלונות בחדר ויש צורך ביותר אור טבעי, הרי שמדובר בפתרון מעולה. כמו כן, במקרה בו מדובר בעליית גג עם חדר רחצה או שירותים ולא ניתן להתקין חלונות צד, הסקיילייט מתאים לצרכי איוורור מכיוון התקרה, שכן ניתן להתקין חלון שכזה שמגיע עם מנגנוני פתיחה וסגירה.

 

חלון ציר אמצעי

זהו חלון לעליית גג נפוץ במיוחד שנע על צירו האופקי (למעשה, מסתובב במקום, מעלה ומטה). הוא מתאים להתקנה בעליות גג של בתים שבהם הגג אינו גבוה מדי או כאשר מדובר בקיר אנכי. משום היכולת לסובב את החלון ב- 360 מעלות, הוא ניתן לניקוי בצורה פשוטה וכמו כן מאפשר מעבר יעיל של אוויר לצורך תחלופה.

חלון ציר כפול

בחלונות אלו קיימים שני צירים שבהם ניתן להשתמש בהתאם לצורך. הציר הראשון הוא זה האמצעי שתואר לעיל והשני הוא העליון שמאפשר את פתיחת החלון מלמעלה כלפי מטה ועד זווית של 60 מעלות לערך. חלונות אלו מעולים לצרכי הגברת עוצמת האור החודרת לחדר ומונעים כניסת רוח פרצים משום הזווית החדה שהם פתוחים בה עם הציר העליון. גם את החלונות הללו ניתן לנקות בקלות בזכות מנגנון הציר האמצעי שבהם.

 

חלון גג ציר דלת

במידה ואתם מעוניינים לבצע פתיחה מלאה של חלון עליית הגג (מה שיכול לעזור לכם להגיע פיזית אל הגג עצמו), הרי שהחלונות שתוארו מעלה לא יאפשרו לכם לעשות כן ועליכם לבחור את חלונות ציר הדלת. חלון לעליית גג מסוג ציר דלת הוא חלון שנפתח באופן מלא כלפי חוץ (ממש כמו שפותחים דלת) וניתן לבחור בקלות את כיוון פתיחת החלון, מימין או משמאל.

 

חלון ציר עליון

ישנן עליות גג שבהן קיימת מצוקה של מקום פנוי ובדיוק עבורן הומצאו חלונות הציר העליון. לעומת חלונות אחרים אשר נפתחים לכיוון פנים החדר ובכך מקטינים את השטח הפנוי בעליית הגג, חלון ציר עליון נפתח כלפי חוץ המבנה כך שהוא אינו תופס שטח חיוני ואף מכניס המון אור ואוויר אל החדר.

 

יש לציין כי כל סוגי החלונות שצויינו לעיל יכולים להיות ידניים או חשמליים (נשלטים ע"י כפתור או אפליקציה) ואף לכלול פתרונות הצללה מובנים. בררו זאת מול ספק החלונות שלכם.

 

0
Call Now Button